• Indsend nyhed
mandag 3. august 2026
Jammerbugt Avis
  • Nyheder
  • Sport
  • Det sker
  • Erhverv
  • 112
No Result
View All Result
  • Nyheder
  • Sport
  • Det sker
  • Erhverv
  • 112
No Result
View All Result
Jammerbugt Avis
No Result
View All Result
Per Allerupaf Per Allerup
31. december 2021
in 112, Nyheder
0
DELINGER
Share on FacebookShare on Twitter

To personer fra Nordjylland anholdt i skudsag i Fjerritslev

To personer anholdt i skudsag

Nordjyllands Politi har i går, 10. marts 2020, foretaget anholdelse af to personer, som er mistænkte i sagen fra Fjerritslev 3. marts 2020, hvor en 53-årig mand blev ramt i hånden af skud.

Det oplyser lederen af efterforskningen, politikommissær Carsten Straszek.

”De anholdte er to mænd på henholdsvis 28 år og 29 år,” siger Carsten Straszek, der tilføjer, at det var i forbindelse med politiets omfattende efterforskningsarbejde, at man kom på sporet af de to mistænkte i sagen, men han kan ikke udtale sig yderligere om de konkrete detaljer i politiets efterforskning af sagen.

Nordjyllands Politi kan dog oplyse, at de to mænd blev anholdt tidligere i går; den ene kl. 11:40 og den anden kl. 14:01. Begge mænd er bosiddende i Nordjylland.

”Vi har sigtet begge de anholdte for drabsforsøg,” siger Carsten Straszek, der forventer, at begge mænd bliver fremstillet i grundlovsforhør i løbet af i dag d. 11. marts 2020. Grundlovsforhøret bliver i Retten i Hjørring.

Politiet har ingen yderligere oplysninger i sagen.

Kilde: Nordjyllandspoliti

Next Post
Andel af huse solgt fra skuffen er fordoblet på fire år

Coronavirus og hjertesygdom: Her finder du svar og viden!

Jammerbugt Avis

Navigation

  • Kontakt os
  • Bliv meddeler
  • Køb annoncering på Jammerbugt Avis
  • Rettigheder og copyright

Følg os

No Result
View All Result
  • 112
  • Bliv meddeler
  • Det sker
  • Erhverv
  • Indsend nyhed
  • Jammerbugt Avis
  • Køb annoncering på Jammerbugt Avis
  • Kontakt os
  • Nyheder
  • Rettigheder og copyright
  • Sport

Denne hjemmeside bruger cookies. Ved at fortsætte med at bruge denne hjemmeside giver du samtykke til, at cookies bruges.