• Indsend nyhed
mandag 25. maj 2026
Jammerbugt Avis
  • Nyheder
  • Sport
  • Det sker
  • Erhverv
  • 112
No Result
View All Result
  • Nyheder
  • Sport
  • Det sker
  • Erhverv
  • 112
No Result
View All Result
Jammerbugt Avis
No Result
View All Result
Per Allerupaf Per Allerup
8. januar 2025
in Nyheder
0
DELINGER
Share on FacebookShare on Twitter
Stærk lokal ejendomsmægler til Mæglerhuset Aabybro

Stærk lokal ejendomsmægler til Mæglerhuset Aabybro

Mæglerhuset kan med glæde offentliggøre, at Niclas Juul Rasmussen starter som ejendomsmægler hos Mæglerhuset Aabybro. Med Niclas ombord styrkes teamet, og Mæglerhuset ser frem til at drage fordel af hans erfaring og lokalkendskab til Jammerbugt.

Niclas er 30 år og bor i Støvring sammen med sin kæreste, Mette. Han kommer med en solid bunke erfaring fra mæglerbranchen, hvor han gennem knap 8 år har hjulpet såvel boligsøgende som boligsælgere med at opfylde deres boligdrømme.

Lokale rødder og kærlighed til Jammerbugt

Niclas er opvokset i Aabybro og har gået på både Aabybro Friskole og den kendte “gule skole.” Med sin baggrund og indsigt i området er han godt klædt på til at guide kunderne i Jammerbugt Kommune og omegn.

Indehaver af Mæglerhuset Aabybro, Søren Agesen, udtrykker sin begejstring over samarbejdet:

”Vi er meget glade for at kunne byde Niclas velkommen til vores team i Aabybro. Hans erfaring og lokale forankring passer perfekt til vores ønske om at give kunderne i Jammerbugt den bedste oplevelse. Og så er Niclas virkelig en sød og sympatisk fyr med gode nordjyske værdier. Vi ser frem til at skabe gode resultater sammen med Niclas.”

Udvikling og ambitioner

Niclas selv ser frem til at træde ind i rollen hos Mæglerhuset og udvikle sig yderligere som ejendomsmægler:

”Jeg glæder mig enormt meget til at starte hos Mæglerhuset. Det er en virksomhed, der har fokus på at give kunderne den bedste oplevelse i et af livets største beslutninger – nemlig at sælge eller købe bolig. Kundeservice er også et af de parametre, jeg selv vægter højt i mit daglige arbejde, og så ser jeg en fantastisk mulighed for at udvikle mig og blive endnu dygtigere i mit fag.”

Hvad du måske ikke lige vidste om Niclas er, at han har boet i Spanien. Dog afslører han selv med et glimt i øjet, at hans evner inden for spansk er begrænset til et minimum.

Mæglerhuset glæder sig til at se, hvad fremtiden bringer med Niclas som en del af holdet i Aabybro. Overvejer du at sælge din bolig i Jammerbugt Kommune. Kontakt Mæglerhuset Aabybro her.

Next Post
Google Ads bureau – ekspertise til din online markedsføring

Google Ads bureau – ekspertise til din online markedsføring

Jammerbugt Avis

Navigation

  • Kontakt os
  • Bliv meddeler
  • Køb annoncering på Jammerbugt Avis
  • Rettigheder og copyright

Følg os

No Result
View All Result
  • 112
  • Bliv meddeler
  • Det sker
  • Erhverv
  • Indsend nyhed
  • Jammerbugt Avis
  • Køb annoncering på Jammerbugt Avis
  • Kontakt os
  • Nyheder
  • Rettigheder og copyright
  • Sport

Denne hjemmeside bruger cookies. Ved at fortsætte med at bruge denne hjemmeside giver du samtykke til, at cookies bruges.